האם פעם חשבתם ליצור בלוג? ניתן ליצור בלוג על כל דבר שאתם אוהבים ואם יש לכם לכתוב מה שהקהל רוצה לקרוא אז גם תוכלו להשיג עוקבים רבים לבלוג שלכם ובסופו של דבר ליצור הכנסה.

כל נושא יכול ליצור עבורכם הכנסה, אך יש נישות שקהל היעד בהן גדול יותר ולכן הסיכוי להרוויח בהן כסף עם בלוג מוצלח הוא גדול הרבה יותר.

אז לפני שאתם מתחילים לכתוב בלוג, כדאי לכם לקרוא עד הסוף.

מה זה בלוג?

בנוסף לבלוג כתוב באתר אינטרנט, אך העידן הדיגיטלי הביא איתו סוגי בלוגים חדשים ורבים- בלוגים בוידאו, בלוג ברשת החברתית וכדומה.

במאמר שלנו אנו נתמקד בבלוג כתוב באתר אינטרנט, מדובר באתר אינטרנטי שבו יופיעו מאמרים הקשורים בנושא שעליו הבלוג נכתב.

אם הנושא של הבלוג הכתוב הוא למשל ״תיירות״ אז בבלוג יופיעו פוסטים (מאמרים) הקשורים לתיירות- אם זה מאמר על יעד תיירותי, על איך להוזיל מחירי טיסות, מה לקחת לטיול וכולי.

איך יוצרים בלוג?

בלוג הוא בעצם אתר אינטרנט ולכן יש לפתוח אחד, האפשרויות העומדות בפני כותב בלוג הן לנסות לפתוח בעצמו אתר אינטרנט בשיטת עשה זאת בעצמך או כמובן לפנות לחברה לבניית אתרים אשר תבנה עבורו בלוג ובנוסף תיתן לו את האפשרות להוספת פוסטים בעצמו ותדריך אותו איך לבצע זאת.

אם תבחרו לבצע זאת בעצמכם כמובן שהעלויות יהיו נמוכות יותר מפנייה לחברה לבניית אתרים, אך ישנן הוצאות כמו למשל : רכישת דומיין, אחסון אתר ותוספים להפיכת הבלוג למקצועי יותר ועם נראות טובה יותר.

איך עושים כסף מבלוג?

בלוג לא יכניס עבורכם כסף בין לילה, אבל אם תשקיעו בתוכן איכותי ותתמידו בפרסום התכנים הבלוג יוכל להפוך אתכם למיליונרים.

ישנם בלוגרים בעולם שמרוויחים סכומים אסטרונומים של 6 ו7 ספרות (בדולרים כן?), אז על מה ניתן להרוויח כסף בעזרת הבלוג?

ישנם תחומים רבים שיכניסו כסף לבלוגר פופולרי:

 • פרסום – אם הבלוג שלכם פופולרי וגולשים רבים נכנסים וקוראים אותו, חברות רבות ירצו לקבל חשיפה בבלוג שלכם. במיוחד אם מדובר בחברה הקשורה לנושא הבלוג שכך קהל היעד שלכם הוא אותו קהל היעד.
 • ספונסרים – הכוונה היא בדרך כלל לפוסטים ממומנים על ידי ספונסרים או תמונות בפוסטים הקשורות לספונסר.
 • שיווק שותפים – שיווק שותפים נהיה אחד הנושאים החמים באינטרנט למקור הכנסה, בלוגרים מגיעים לאנשים רבים ולכן יכולים לפרסם מוצרים, ובכך שהגולש רוכש את המוצר דרך הלינק שהבלוגר יצר הבלוגר מקבל עמלה (למשל בלוגר טיולים מפרסם מצלמה מאמזון).
 • מכירת מוצרים דיגיטליים – בלוגר יכול ליצור קורסים דיגיטלים, ספר דיגיטלי, אפליקציה וכדומה.
  מוצרים דיגיטליים יכולים להכניס עבור הבלוגר כסף פסיבי רב.
 • שירותים משלימים – אם קיימים עיסוקים נוספים לבלוגר מלבד כתיבת הבלוג, הוא יכול לקדם שירותים אלה בעזרת הבלוג, בדרך כלל השירותים יהיו שירותים הקשורים בנושא הבלוג אך לא בהכרח.
 • מוצרים פיזיים – מוצרים פיזיים יכולים להיות דרך נוספת של הבלוגר ליצור כסף, מוצרים פיזיים יכולים להיות מוצרים הקשורים בנושא הבלוג או אפילו נושאים עם לוגו הבלוג וכדומה.
  מאוד פשוט ליצור חנות דיגיטלית בבלוג למכירת המוצרים.

מה לקחת בחשבון כשבוחרים נישה לפוסט

 1. האם אתם יודעים מספיק על הנישה כדי לכתוב בצורה מקצועית ונכונה? אין צורך להיות מומחה בנושא אך עדיף לכתוב בלוג על נושא שאין לכם צורך לעשות עליו מחקר היקפי לפני.
 2. האם הנישה היא פופולרית מספיק כדי לעשות כסף? כעקרון בלוג בכל נישה יכול ליצור כסף אם הוא מספיק טוב, אך ישנן נישות שהן רווחיות יותר ובהמשך המאמר נציג בפניכם מספר נישות.
 3. האם אתם מכוונים לקהל יעד מוגדר? בדרך כלל אם תכוונו ל״כולם״ תשארו עם ״אף אחד״.
  כדאי להגדיר קהל יעד מדויק (כמובן שאפשר ורצוי שיהיה גדול) ולכוון את המאמרים אליו.

מה הנישות הטובות ביותר לבלוגים בישראל?

בלוג טיולים ותיירות

כוכבי אינסטגרם רבים הפכו להיות כאלה משום שהם מעלים תמונות וסרטונים מיעדים ברחבי העולם, העולם הפך קטן יותר באמצעות הטיסות הזולות יותר והידע שיש באינטרנט.

ישראלים נוסעים הרבים לחו״ל ומחפשים כל הזמן טיפים והמלצות לשפר ולמקסם את החופשות שלהם בחוץ לארץ, חשוב להוסיף תמונות רבות בבלוג הנקשר בתיירות.

כדי להיות רלוונטים בתחום בלוגי התיירות הקיימים מהם המון, אתם צריכים לפנות לקהל יעד מסוים כמו למשל תיירות לצמחונים, אוכל בחו״ל, תיירות משפחות, יעדים מסוימים וכדומה.

בתחום התיירות יש דרכים רבות לעשות כסף מהבלוג:

 • תכנית שותפים למלונות, טיסות, טיולים מאורגנים וכדומה.
 • תכנית שותפים לציוד טיולים.
 • מכירת ספר דיגיטלי על יעדים מסוימים.

בלוג טיולים ותיירות

בלוג בריאות וכושר

טרנד הבריאות מתפתח בשנים האחרונות בקצב מסחרר, אנשים רוצים להיות בכושר טוב יותר ובריאים יותר,
אנשים רוצים לעשות זאת נכון ולכן פונים לאינטרנט לעזרה וטיפים.

ישנם נושאים רבים שתוכלו לעסוק בהם בבלוג שלכם: דיאטות מסוימות, סוגי אימון מסויימים (קרוספיט למשל), התמקדות בקהל יעד מסוים (מבוגרים למשל) וכדומה.

בלוג בריאות וכושר

בלוג אופנה

בלוגי אופנה כבר מזמן לא מיועדים רק לנשים וקהל היעד רק מתרחב, וכמובן שאופנה מביאה איתה כסף רב.
בלוגי אופנה דורשים תמונות רבות והבלוגר צריך לצלם את עצמו עם פריטי האופנה או למצוא דוגמן/דוגמנית צמודה שיעזרו לו להצטלם לבלוג, שימוש באינסטגרם הוא מאוד חשוב בנישה זאת.

האופציות להכנסת כסף בנישה זאת הן כמובן בעזרת מכירת מוצרים פיזיים, פרסום, ספונסרשיפ ושיווק שותפים.

בלוג אופנה

שיווק ושיווק בדיגיטל

שיווק הוא שם המשחק בעסקים, בלוגים העוסקים כיום בשיווק ובמיוחד בשיווק מוצרים באינטרנט (בין היתר גם בדרופ שיפינג או שיווק שותפים) מאוד פופולריים.

ישנם בלוגים רבים העוסקים בתחומים האלה אז גם כאן תצטרכו להתמקד בקהל יעד מסוים וליצור לעצמכם שם, הצגת ההישגים שלכם בתחום יכולה לתרום רבות לעניין.

רוב הבלוגים משתמשים במכירת מוצרים דיגיטליים כמו קורס אינטרנטי וזו דרך מצויינת ליצירת הכנסה מבלוג זה, אך לא היחידה.

שיווק ושיווק בדיגיטל

גיימינג

אם בעבר גיימינג היה מזוהה עם ״חנונים״ ו״מנודים חברתית״, בשנים האחרונות חלה תפנית ענקית בתחום הזה, כיום הגיימרים המוצלחים הם כוכבי רשת לכל דבר עם מעריצים אדוקים והכנסה ענקית, גיימינג הפך לספורט לכל דבר.

היתרון בתחום הזה הוא שהוא תחום ענקי, אתם יכולים להתמקד במשחקי רשת, במשחקי סינגל פלייר (סיפור), במשחקי ספורט, משחקי ילדים ועוד ועוד.

קהלי היעד נהיו מגוונים מאוד ובנוסף לילדים ומבוגרים גם קהל יעד של נשים בגיימינג הולך וגדל והוא נישה טובה להתמקד בה.

גם כאן שיווק השותפים יכול ליצור הכנסה גדולה, בנוסף למרצ׳נדייז (מוצרים פיזיים) , פרסום וספונסרשיפ.
גיימינג

בלוג אוכל

הישראלים אוהבים אוכל ובעידן האינסטגרם מסעדות ואוכל הפכו להיות סמל סטטוס לכל דבר.
הציבור בישראל צמא (או יותר נכון רעב) להכיר אוכל ומסעדות חדשות כל הזמן ולנסות אותן, בישראל קמות מסעדות עם גימיקים חדשים כל יום והתחום הוא אינסופי.

בנוסף למסעדות בארץ, גם בלוג על מאכלים בחו״ל, מתכונים, אוכל מסורתי וכדומה יכולים להוות נושאים מצוינים לבלוגים בתחום האוכל.

בלוג אוכל

בלוג נישתי- דרך מעולה ליצירת הכנסה

״אם אתה טוב במשהו, אל תעשה אותו בחינם״.

אם אתם טובים במשהו ויש לכם מידע לחלוק עם העולם אז תחלקו אותו, אבל תדאגו ליצור לעצמכם הכנסה כספית ממנו.

ישנן נישות רבות לבלוגים ובלוג באינטרנט הפך לדרך מעולה ליצירת כסף ללא תלות בשום גורם נוסף, זה עולם ענק ששווה להיכנס אליו אם יש לכם את הכישורים המתאימים, וגם אם אתם מרגישים שעוד לא אתם תמיד יכולים לרכוש אותם.