מי זוכר את התקופה שבה היינו מדברים ללא אימוג'ים? האימוג'ים כבשו את חיינו מאז שהווטסאפ כבש את חיינו והפך את הצ׳אט, האיסיקיו, המסנג׳ר ודומיהם להיסטוריה.

השימוש באימוג'י נהיה כל כך פופולרי שכמעט ולא קיימות שיחות ברשתות החברתיות או בווטסאפ שלא מופיעות בהן אימוג׳י אחד או יותר.

האימוג'ים נותנים לציבור דרך ויזואלית להביע את עצמם ,את הרגשות שלהם, והכי חשוב לאנשי השיווק- גם את הרצונות שלהם. כל כמה חודשים מגיע עדכון המוסיף אימוג'ים חדשים שאנשים מאמצים ומחכים להם בציפייה, ולחלוטין ניתן להגיד האימוג'ים השתלטו על העולם.

כמובן שגוגל לא יכלה להישאר מאחור, ומ2016 גוגל מאפשרת להשתמש באימוג'י במערכת החיפוש שלה, ולכן יש לקחת בחשבון את השימוש באימוג'י בקידום אתרים כשעוסקים בתחום בניית אתרי וורדפרס.

במסגרת הקידום האורגני והממומן ניתן להשתמש באימוג'י בכותרת המטא או בתיאור המטא ,וישנן סיבות רבות לעשות זאת.

איך מוסיפים אימוג'י למטא בעזרת Yoast SEO?

כדי להוסיף אימוג'י למטא, קודם כל נצטרך למצוא את האימוג'י דרך המחשב האישי (אם אנחנו מעדכנים את האתר דרך המחשב) ובשביל זה נכנס לאתר הזה, בו נמצאים כל האימוג'ים ונוכל להעתיק אותם ולהדבק למטא של הדף המבוקש.

כעת נתקין את התוסף Yoast SEO (בקישור יש מדריך להתקנת התוסף), לאחר ההתקנה נוכל לעדכן את המטא של הדפים באתרנו, נבחר את אחד הדפים שאותו נרצה לערוך ונכנס לעריכה שלו.

בדף העריכה כשנרד למטה בריבוע של Yoast SEO, יש כפתור שנקרא ״ ערוך סניפט״ שפותח עבורנו את האפשרות להוסיף מטא לדף וכאן נוסף את האימוג׳י הרלוונטי אלינו.

איך אימוג׳י משפר את הSEO של האתר שלכם

ישנם אנשים שמחפשים עם אימוג'י

נכון שכמות האנשים שמחפשים עם אימוג׳ים הוא נמוך מחיפוש טקסטואלי בלבד, אך עדיין ישנם אנשים שבוחרים לחפש בגוגל עם אימוג'י, ומכיוון שזה קורה לעיתים רחוקות יותר מדובר בביטוי שיותר קל להתקדם בו מבחינת קידום אורגני.

אם למשל נחפש בגוגל ״המבורגר לידי״ נוכל לראות שישנן תוצאות מסוימות וכ352,000 תוצאות, אם אם נשנה את החיפוש ל״🍔 לידי״ נגלה תוצאות שונות לגמרי וכ67,000 תוצאות.

כל בעל אתר שמנסה לקדם את האתר שלו יודע שיותר קשה לכבוש ביטויים ומילות מפתח עם יותר חיפושים ויותר תוצאות, ולכן האופציה לקדם ביטויים עם אימוג׳ים יכולה להיות רלוונטית עבורכם.

איך אימוג׳י משפר את הSEO של האתר שלכם

הגדלת כמות קליקים בעזרת שימוש באימוג'י

שימוש באימוג'י גורם לתוצאת החיפוש של האתר שלכם להיות בולטת יותר משאר התוצאות, אם אדם החליט לחפש יין למסיבת יום ההולדת הקרובה של אשתו, אם באחת מתוצאות החיפוש יופיע האימוג׳י 🍾 סביר להניח שהתוצאה הזאת תבלוט לאותו אדם בעין אפילו יותר מהתוצאה הראשונה.

תופעה זאת קורת מכיוון שהעין שלנו נתפסת על הפריט הגרפי היחיד בדף שמלא בפרטי טקסט, אנשי קידום רבים ששוחתי איתם על הנושא טענו ששימוש באימוג'י הגדיל את כמות הקליקים במודעות שלהם משמעותית.

משיכת קהל יעד צעיר

העולם שייך לצעירים ומסתבר שגם האימוג'י, בני נוער משתמשים באימוג'י הרבה יותר ובצורה יצירתית יותר מהציבור המבוגר ולכן שימוש באימוג'י במודעות שלכם יכולה למשוך את קהל היעד הצעיר למודעות שלכם בצורה משמעותית.

אם המודעות שלכם פונות לקהל יעד צעיר, שימוש באימוג'י יהיה מעולה וגם יגרום לקהל היעד שלכם להרגיש שאתם מתקשרים איתם ״באותה השפה״.

להופיע בתמונות הראשונות בגוגל חיפוש תמונות

להגיע לתמונות הראשונות בגוגל בהקשר מוצר זו משימה כמעט בלתי אפשרית, אך דווקא אם הלקוחות שלכם יחפשו את המוצר שלהם בעזרת אימוג׳י אז תוצאות החיפוש הן קטנות הרבה יותר וכך הסיכוי שלכם להגיע גבוה יותר הוא גדול יותר.

לכן בדומה לחיפוש אתרים במנוע החיפוש בגוגל, תוכלו לנצל את התוצאות המעטות יותר לחיפוש בעזרת אימוג'ים לתמונות.

איך אימוג׳י משפר את הSEO של האתר שלכם

שימוש באימוג׳י מגביר את חוויית המשתמש

חוויית המשתמש לא תלויה רק במהירות האתר שלכם, בעיצוב הכפתורים שלכם או במנוע החיפוש באתר שלכם. חוויית משתמש באתר שלכם צריכה גם להכיל אינטרקציה טובה יותר עם הגולשים.

האימוג'י יוצרים אינטראקציה אנושית עם הגולשים שמחפשים את האתר שלכם בגוגל, זה גורם להם להרגיש אמינות גדולה יותר באתר ושבאמת יש אדם מאחורי האתר שלכם.

יש גם חסרונות

לא הכל ורוד בעולם האימוג'י ולשימוש באימוג'י לקידום יש גם חסרונות:

  • שימוש באימוג'י לא מתאים לכל עסק- אם העסק שלכם הוא עסק שצריך לשדר רצינות, שימוש באימוג׳י יכול לגרום לכם להיראות לא מקצועיים ולפגוע במיתוג שלכם.
  • יש לשים לב כאשר עושים מודעה המושכת את העין בקידום הממומן בגוגל כל לחיצה עולה לכם כסף, לכן כדאי מאוד לשים לב שהאימוג'י שאתם שמים בכותרת מתאים לתוכן הדף שלכם.
  • שימוש מוגזם באימוג'י יכול לגרום לגולשים שלכם לחשוב שאתם נואשים או שהם סתם יכעסו מכמות האימוג'י הגדולה.

האם אתם מדברים אימוג'י שיווקי?

גוגל לעולם לא נחים ותמיד עוקבים אחרי כל הטרנדים והשיפורים הטכנולוגיים הקיימים בעולם, וכך גם אתם צריכים לעשות, האימוג׳י נמצאים בכל מקום וגוגל אימצה אותם.

שימוש בהם היא דרך יצירתית שלא כל אחד משתמש בה והיא יכולה להיות דרך טובה בשביל העסק שלכם לקפוץ למעלה במנוע החיפוש של גוגל, שווה לנסות 😎.