הרעיון מאחורי SSL

אף אחד לא רוצה שפרטים רגישים או אישיים שלו יגיעו לגורמים שיכולים לנצל זאת לרעה, אם מדובר בפרטים כמו תעודת זהות, חשבון בנק, שם וכמובן אם מדובר בפרטי אשראי, סיסמאות או מידע אישי.

תעודת Secure Sockets Layer או במילים אחרות תעודת SSL היא תקן אבטחה לאתרי אינטרנט שהרעיון מאחוריו הוא ליצור הצפנה בין השרת של האתר לבין הדפדפן של הגולש ובכך למנוע מגורמים זרים להגיע למידע רגיש של הגולש.

אלו אתרים צריכים SSL?

בגדול? כולנו.
כמעט ולא קיימים אתרים שאין בהם טפסי השארת פרטים, כל אחד מנסה לגייס לידים דרך הרשת ולכן בהכרח הגולש אמור להשאיר פרטים על עצמו. לכן כדי לשמור על פרטיות ואבטחת הלקוחות שלכם, מאוד מומלץ להשתמש בSSL.

החל מאוקטובר 2018 גוגל החלה להתריע בפני גולשים על אתרים לא מאובטחים:

כתובת אתר המשתמש בSSL תחל באותיות Https בניגוד לאתרים ללא התעודה שהכתובת תחל באותיות Http, בנוסף רוב הדפדפנים מציינים שהאתר מאובטח (משום שיש לו תעודת SSL) בשורת הכתובת על ידי מנעול או רקע ירוק.

התקנתי SSL מה זה נותן לי ולקהל לקוחותיי?

  • בטחון מצד הגולש – כשאתר מתחיל בקידומת Https והדפדפן מצהיר בפני הגולש שהאתר הוא מאובטח, כמובן שהגולש יעדיף לבלות את זמנו , להשאיר פרטים ולרכוש דרך אתר כזה מאשר דרך אתר שגוגל מזהיר אותו שאינו מאובטח.
  • גוגל וקידום אורגני – אולי אנחנו לא בטוחים שהתקנת תעודת SSL היא גורם המשפיע על דירוג אתר בגוגל, אך גוגל מזהירים את הגולשים שלהם אם הם נכנסים לאתר ללא SSL.
    לכן ההנחה היא שגוגל כן מעדיף אתרים עם תעודת SSL ובנוסף גולש שמקבל התראה על אתר לא מאובטח כנראה יעדיף לא להישאר בו.
  • אבטחה והצפנת המידע – קודם כל ולפני הכל אתם שומרים על המידע המגיע דרך האתר שלכם ושומרים כי הפרטים שעוברים דרך הטפסים באתר שלכם יהיו מוצפנים, מאוד חשוב אם מדובר בחנות וירטואלית.

שכנעתם אותי! איך אני משיג תעודת SSL?

ישנן חברות המוכרות תעודת SSL ישירות, חלק מחברות האחסון העוסקות בתחום בניית אתרים מציעות SSL בתשלום וגם ישנן חברות המציעות את תעודת הSSL כתוספת חינמית כחלק מחבילת האחסון.

בכל מקרה תעודת SSL נהייתה סטנדרט בעולם האינטרנט ולכן להתקינה באתרים שלכם לא יהיה סיפור ארוך ויקר.

עכשיו לאחר הבנת היתרונות התקנת תעודת SSL לעסק שלכם בכלל ולאתר שלכם בפרט, זה הזמן לבחור לעבור לסטנדרט האבטחה הקיים היום.