אם נרצה או לא נרצה, הדרך בה אנו מתבטאים והדרך בה אנו מבטאים את עצמנו בכתב משפיעות דרמטית על איך שאנשים אחרים רואים אותנו ומעריכים אותנו.

בעלי מקצוע שתפקידם הוא להתבטא בכתב צריכים ללמוד לעשות את זה בצורה מדויקת, החלטית ומרשימה.

בעולם הגלובלי שבו אנו חיים כיום, עסקים רבים צריכים לפנות לקהלי יעד מחוץ למדינת היעד שלהם, בין אם אתם עוסקים בתחום בניית אתרים או בכל תחום אחר, כשמדברים בינלאומית צריך לדבר (או לכתוב) באנגלית.

אנשי תוכן רבים ובעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם צריכים לכתוב ולתקשר עם גורמים שונים בשפה האנגלית, מיילים עסקיים, כתיבת מאמרים באנגלית ועוד.

אך לא תמיד קל לנו להתבטא בצורה רהוטה באנגלית, ורבים מוצאים את הדקדוק באנגלית כגורם המקשה עליהם ביותר.

כדי לפתור את הבעיה הזאת קם האתר והתוסף Grammarly.


מה הוא התוסף Grammarly ומי משתמש בו?

גרמרלי הוא תוסף שנועד לעזור לציבור להשתמש בשפה האנגלית ולהימנע מטעויות בדקדוק באנגלית, כדי ליצור שיח פורמלי יותר ולמנוע מבוכה בקרב הציבור שפחות מכיר את השפה האנגלית על בוריה.

בנוסף לדקדוק יש לגרמלי פיטצ׳רים נוספים שיעזור לכם להתבטא באנגלית בצורה טובה יותר ומקצועית יותר ועליהם נדבר בהמשך המאמר.

אז מי יכול למצוא את גרמרלי כתוסף שניתן להשתמש בו?

  • אנשי עסקים – כמעט כל אנשי העסקים מוצאים את עצמם מתכתבים בצורה כזאת או אחרת עם דוברי שפה אחרת בשפה האנגלית, גרמרלי יכול לעזור לאנשי העסקים הללו ליצור קשר עם הגורמים הללו בצורה טובה יותר במייל, בווטסאפ ואף בwechat (האפליקציה שבה משתמשים הסינים לצ׳אט).
  • אנשים העוסקים בכתיבת תכנים – אדם העוסק בכתיבת תכנים ירצה לקדם את עצמו לכתיבת תכנים גם לאתרים המשתמשים בשפה האנגלית, בין אם מדובר באתר ישראלי הפונה לקהל יעד בחו״ל ובין אם מדובר באתר בינלאומי.
  • כולם – בתאכלס, כולנו מוצאים את עצמנו יוצרים קשר באנגלית עם גורמים אחרים, בין אם זה לפני טיול לחו״ל כשאנו פונים למלון או חברת תעופה, אם אנו יוצרים קשרים עם חברים מחוץ לארץ ועוד.

מה Grammarly מציע לנו?

התוסף גרמלי מציע שלוש חבילות לקהל הלקוחות שלו:

החבילה הראשונה והפשוטה ביותר היא חינמית ובעצם מיועדת לכולם, החבילה הבסיסית והחינמית נותנת את האפשרות של תיקוני דקדוק בלבד ומיועדת כמובן למשתמש אחד בלבד.

החבילה השנייה מתומחרת במחיר של 11.66$ לחודש, מיועדת עדיין לאדם אחד אך היא מתקדמת יותר, בנוסף לתיקון גרמר היא מציעה פיטצ׳רים נוספים כגון תיקון סדר המילים לסדר מילים נכון, הצעת מילים נרדפות רשמיות יותר ועוד.
החבילה השנייה מיועדת לאנשי עסקים או אנשים המתקשרים על בסיס יומי עם אנשי עסקים אחרים בחוץ לארץ והיא מאוד מומלצת למי שרוצה להפוך את האנגלית שלו לפורמלית יותר.

החבילה השלישית מתומחרת במחיר של 12.50$ לחודש, החבילה הזאת מיועדת לעסקים ובעצם ההבדל בינה לבין החבילה השנייה הוא שקנייה של החבילה הזאת מקנה ל3 עד 149 אנשי צוות בעסק להשתמש בתוכנה.

החבילה השלישית יכולה להיות מושלמת לעסקים בינוניים שלעובדיה יש ממשק עם גורמים מחוץ לארץ, בנוסף גרמלי מספקים לחבילה הזאת לוח בקרה ומעקב אחרי חברי הצוות וגם תמיכת פרימיום באמצעות מייל מהחברה לכל בעיה שצצה.

איך משתמשים בGrammarly?

ישנן כמה אופציות שגרמלי מספקת לשימוש בתוסף, ניתן להשתמש בגרמלי בעזרת תוסף לדפדפן שלכם, ובכך גרמלי יסרוק את כל הטקסט שאתם כותבים באנגלית בדפדפן ויציע לכם תיקונים.

אופציה נוספת היא הורדת אפליקציה לטלפון האישי שלכם שנותנת את האופציה להפעיל ״מקלדת גרמלי״ שאיתה אתם יכולים להתכתב או לנסח מיילים והמקלדת אוטומטית תציע לכם תיקונים הקשורים בדקדוק שלכם.

בכל מקרה גם באתר של גרמלי ניתן לפתוח תיבת טקסט ולרשום בה, התוסף יציע תיקונים ובסופו של דבר תוכלו להעתיק את הטקסט המוכן שלכם ולהדביקו היכן שאתם צריכים.

להימנע מטעויות מביכות בקלות

גרמלי הוא פתרון זמין ומעולה שמשנה את כללי המשחק לתקשורת באנגלית באמצעות הדיגיטל, מקל על אנשי עסקים, כותבי תכנים, ועסקים בכללי.

העידן הגלובלי של היום טומן בחובו הזדמנויות רבות שלא ניתן להשיג ללא תקשורת בין האנשים, והדרך לתקשר היא אנגלית.

מעבר לך שגרמלי יתרום לכם באותו הרגע בניסוח הודעה, בטווח הארוך הוא גם יכול לשפר את הדקדוק ואת האנגלית שלכם בכך שתלמדו מהטעויות שאותם הוא מתקן, השימוש בגרמלי הוא win win עבורכם.