החלטתם לבנות אתר אינטרנט בעצמכם? מזל טוב!

בניית אתר וורדפרס נפוץ מאוד אך התהליך של בניית אתרים בוורדרפרס הוא ארוך ולא פשוט כלל, יש צורך לחקור רבות בבלוגים ובאתרי אינטרנט של חברה לבניית אתרים איך לעשות זאת נכון.

הכנה נכונה ומידע מוקדם יכולים למנוע ממכם טעויות נפוצות שיש לבונה אתר מתחיל ובכך לקצר את הדרך ולעשות אותה יעילה ומהנה יותר.

כמובן שמטעויות לומדים ואתם תטעו בדרך להפוך לבוני אתרים טובים יותר, אבל לא רע לשמוע מניסיון של אחרים כדי לצמצם את מספר הטעויות למינימום.

קיבצנו טעויות שאנו ביצענו בתחילת דרכנו וטעויות נפוצות אחרות של בוני אתרים כדי להפוך את חייכם לקלים יותר:

קניית תוספים שאתם לא צריכים

אתם בתחילת דרכם ואתם צריכים להיות כמה שיותר יעילים ולהשתמש בתקציב שלכם בדרך הנכונה ביותר, אל תתפתו לקנות תוספים שאינכם זקוקים להם.

רבים מתוספי הוורדפרס המומלצים שאתם כן צריכים הם חינמים או שיש להם תחלופות חינמיות ולכן רוב רובם של התוספים שתשתמשו בהם בהתחלה לא אמורים להוציא ממכם כסף מיותר, ואת אלה שעולים כסף בחרו בקפידה.

לא ליצור גיבוי אוטומטי

אני לא חושב שיש אדם בעולם שהיה מרוצה מכך שהוא קם בבוקר וכל העבודה שהוא עבד עליה כל הלילה לפני הלכה לטמיון בגלל תקלה טכנית.

בעולם בכל שנה יש כמיליארד דולר של נזקים שנגרמים מאיבוד של מידע, עולם הדיגיטל הוא נפיץ ביותר בנושא הזה מסיבות של תקלות טכניות, טעויות אנוש, פריצה לאתרים וכדומה.

לכן תוודאו שיש לכם גיבוי שנוצר אוטומטי בעזרת תוספים חינמים בוורדפרס או באמצעות החברה לאחסון אתרים שלכם.

10 טעויות של מתחילים שיש להימנע מהן בתהליך בניית אתר וורדפרס

לא להשתמש בגוגל אנליטיקס

האתר שלכם צריך לגרום לעסק שלכם לגדול, ואתם צריכים לדעת איך אנשים מגיעים לאתר שלכם, מה אתם עושים נכון ומה אתם עושים פחות נכון, ובזה גוגל אנליטיקס יעזור לכם.

אני ממליץ להוסיף לאתר שלכם את התוסף MonsterInsights המראה לכם את הנתונים הרלוונטים ביותר עבור את הוורדפרס שלכם.

לא להוסיף טפסי יצירת קשר

אחד הייעודים החשובים ביותר של אתר אינטרנט לעסק שלכם הוא ליצור עבורכם לידים (לקוחות פוטנציאלים) מהאתר שלכם בעזרת יחס המרה גבוה.

לכן אם לא תוסיפו טפסי יצירת קשר בכלל, או שתוסיפו אך לא מספיק ולא בדפים הנכונים – האתר שלכם יהיה יעיל עבורכם הרבה פחות.

דף יצירת הקשר הוא הדפים החשובים ביותר באתר שלכם, אל תשכחו ממנו ואל תזניחו אותו.

בניית אתר וורדפרס

לא לבנות רשימת תפוצה

הידעתם שבממוצע 70% מהמבקרים באתר שלכם לא יחזרו לאתרכם לעולם? אלא אם כן הצלחתם לשמר אותם ולהזכיר להם שאתם קיימים.

אתם צריכים ליצור רשימת תפוצה שתיצור עבורכם קהילה שנמצאת שם מרצון, שמקבלת ממכם הודעות על העסק שלכם והקהילה הזאת תיצור עבורכם המון כסף.

בחירת תבנית וורדפרס לא נכונה

אם החלטתם בתור מתחילים בבניית אתר וורדפרס להשתמש בתבנית וורדפרס, ניצב בפניכם אתגר של בחירת התבנית המתאימה ביותר עבור האתר שלכם והנישה של העסק שלכם.

יש אלפי תבניות וורדפרס שמהם תצטרכו לבחור, והרבה מהמתחילים בוחרים תבנית ומשנים אותה כמה פעמים כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

אני ממליץ לא לעשות את זה, להשקיע זמן ולבחור את התבנית המתאימה ביותר עבור האתר שלכם כבר מלכתחילה- גם כדי לחסוך זמן וגם כדי לא לבלבל את הגולשים שלכם.

בחרו תבנית פופולרית שרבים משתמשים בה, אשר מותאמת למובייל, גמישה לעריכה ועם אופטימיזציה לאתר מהיר.

התעלמות מעדכונים של וורדפרס ותוספים

וורדפרס ותוספי הוורדפרס מוציאים עדכונים בתדירות גבוהה, וטעות גדולה היא לא לבצע את העדכונים הללו.

העדכונים נועדו ברובם לשיפור ההבטחה התמידית של האתר שלכם מפני פריצות והאקרים, ולכן אם תקפידו על עדכון של התוספים והוורדפרס תשפרו את האבטחה של האתר שלכם.

לא לבצע אופטימיזציית SEO לאתר

כבר מתחילת תהלך בניית אתר וורדפרס, כדאי וצריך להתאים אותו לSEO, קידום אורגני הוא קריטי לעסקים קטנים ולאתרים חדשים.

בנו את האתר בצורה שתתרום לתכנים העתידיים שתוסיפו אליו, בנו מפת אתר, בלוג, צרו אתר מהיר ובחרו בשירות אחסון אתר בשרת מהיר. כל אלו יעזרו לאתר שלכם להגיע גבוה יותר בדירוג של גוגל בעתיד.

לא להבדיל בין דף לבין פוסט

במערכת הוורדפרס יש הבדלה בין ״פוסטים״ לבין ״עמודים״ ועליכם ללמוד להשתמש בכל אחד מהם בצורה הנכונה.

מתחילים רבים עושים טעויות כמו להשתמש רק בפוסטים, לשים מאמרים בצורת דף ודפים בצורת פוסט.

בגדול ״דפים״ נועדו לדפים פנימיים באתר שעוסקים בפירוט על השירותים של העסק, דף יצירת קשר, תנאי האתר וכדומה.

בניגוד לדפים, ה״פוסטים״ נועדו למאמרים וחדשות אשר יופיעו בבלוג של האתר. בניגוד לדפי שירותים שמסבירים על השירותים שלכם ומכירתי יותר, המאמר נותן מידע כללי על הנושא שבו בחרתם כדי לספק מידע לגולש.

התעלמות ממהירות האתר

אחת הטעויות הכי גדולות בתהליך בניית אתר וורדפרס, היא להתעלם ממהירות האתר. נושא המהירות הפך להיות אחד הנושאים הקריטיים ביותר כיום בהקשר של אתרי אינטרנט.

העולם של היום הוא מהיר, הציבור מדפדף בין אתרי אינטרנט, ערוצי טלויזיה ודפי פייסבוק בקצב מסחרר, אתר שלא עולה מהר ימצא את עצמו ננטש הרבה לפני שהדף מספיק לעלות.

מהירות האתר היא כמובן גם מדד חשוב מאוד בקידום האורגני שלכם ואיך שגוגל מסתכלת על האתר שלכם ומדרגת אותו- לכן לאף בעל אתר אין את האפשרות להזניח את מהירות האתר שלו.

בניית אתר וורדפרס

לא להוסיף תמונות ולא לבצע אופטימיזציה לתמונות האתר

תמונות מוסיפות המון לעיצוב האתר ולהמחשת השירותים והמוצרים שהעסק שלכם מציע, לכן תמונות צריכות להופיע באתר שלכם כדי למשוך את עיניהם של הגולשים שלכם.

הבעיה היחידה שיכולה להיווצר היא שהתמונות יהיו גדולות וכבדות מידי לאתר, אך גם לזה יש פתרון והוא אופטימיזציית התמונות בעזרת תוספים.

ישנם תוספים רבים וחינמים שיכווצו את התמונות שלכם וישמרו על איכותם, מה שיגרום לאתר להיות יפה יותר וגם מהיר יותר.

צמצום טעויות אך למידה מאותן טעויות

הטעויות שהצגתי בפניכם הן רק חלק מהטעויות שתוכלו לעשות בתהליך בניית אתר וורדפרס, כמו כולם גם אתם תטעו, אך חשוב לבדוק את עצמכם- מה לא עשיתם טוב ואיך תשתפרו.

השתמשו בטיפים שקיבלתם במאמר הזה, קראו ותעמיקו במדריכים ומאמרים נוספים, בצעו ניסוי וטעייה ובסופו של דבר כך תוכלו להפוך לבוני אתרים מקצועיים.