אפיון אתרים

מה המשמעות של אפיון אתר?

אפיון האתר הוא שלב ראשוני בתהליך בניית האתר, אפיון האתר הינו שלב שלב חשוב שאם מדלגים עליו אפשר לגרום נזק מהותי לתהליך העבודה, לבלבול בין בעלי המקצוע, לאי עמידה בזמנים וגרוע מכך בניית אתר שאינו איכותי מספיק למה שהשוק דורש כיום.

את שלב אפיון האתר אנו מחלקים למס׳ שלבים:

הבנת הצרכים של הלקוח, ייעדים וחזון האתר
בשלב זה אנו נוהגים לשבת עם הלקוח ולהבין את כל צרכיו, למדים על עליו, על החברה שלו, על מה הוא רוצה להעביר באתר ומה הסיבה שהוא בונה אתר מתכתחילה. חשוב לנו לנהל דיאלוג ראשוני והיכרות בסיסית שכולל בתוכו גם תיאום ציפיות ביננו לבין הלקוח.

סקירת השוק
בשלב זה אנו נכנסים לעומק השוק בו הלקוח שלנו נמצא, למדים להכיר אותו כמיטב יכולתנו, למדים מה חסר למתחרים ואיפה למתחרים יש נקודות זכות כדי שהמוצר של הלקוח שלנו יהיה המוביל בתחומו ויציע קשת רחבה של אפשרויות מעבר למה שמתחריו מציעים

הצעת הפיתרון הדיגיטלי
לאחר שהכרנו את הלקוח ואת החזון שלו באתר האינטרנט, סקרנו את השוק נציע פיתרון כולל של בניית האתר באיזה טכנולוגיות להשתמש, איך ייבנה, סגנון עיצוב, הפיצ׳רים שיהיו באתר, איפה אפשר לייעל בתהליך העבודה כדי לחסוך בזמן כל זאת כמובן בהתאם לצרכים הבסייסים שהלקוח הגדיר.

בניית היררכיית תכנים
לאחר שסיכמנו על הפיתרון המוצע נעבור לשלב התוכן והבנת היררכיית העמודים ואיזה תוכן יקושר אליהם, אילו דפי תוכן יהיו באתר, אילו תכנים יקושרו אליהם, מה עדיף להציג ומה עדיף לחסוך, איך נגרום למשתמש לבצע המרה באתר במינימום פעילות ובכמה משפטים ״קונים״ בודדים.

בניית תרשים זרימה\Wireframes
בשלב הזה נבנה תרשים זרימה של איך האתר ייראה בערך, מאין שלד של האתר שממנו נדע להמשיך לשלבים הבאים: עיצוב האתר ובניית האתר

כמה מילים לסיכום

כפי שנאמר, חשוב לבצע אפיון ראשוני לאתר, אפיון טוב יקל על תהליך העבודה וימנע בעיות בשלבי הפיתוח, רצוי לתכנן טוב מראש ולא לתקן במהלך תהליך העבודה משום שזה פוגע באיכות העבודה.

במידה ואתם זקוקים לשירותי אפיון אתרים נשמח שתיצרו קשר בדף יצירת קשר

יש לך פרוייקט עבורנו? נשמח לשמוע עליו!

שלחו לנו דואר אלקטרוני

דוא״ל: [email protected] חייגו אלינו: 03-5600-444